Sponsorlu Reklamlar

Senetle Kredi Başvuru Formu

1 yıl önce
2.641 kez görüntülendi

Senetle Kredi Başvuru Formu

Bankalardan bir türlü kredi çekemeyenler ve acilen kredi ihtiyacı olanlar için farklı nakit para bulma yolları bulunmaktadır. Bunlardan biri de senetle kredi almaktır. Tamamen yasal yollarla alabileceğiniz bu kredi için faktoring ve finans şirketleri devreye girmekte ve size senet karşılığı kredi sunabilmektedir.

 

Faktoring ve Finans Şirketleri İle Kredi Çekmek

 

Birçok insan kredi verme işleminin yasal olarak sadece bankalar ile yapıldığını düşünmektedir. Ancak bu yanlış bir düşüncedir. Kredi imkanı sunan başka finans kaynakları da bulunmaktadır. Hem faktoring hem de finans şirketleri kredi verme konusunda size kaynak sağlamaktadırlar.

 

Finans şirketleri ile en fazla 20.000 TL’ye kadar kredi çekme şansınız bulunmaktadır. Düşük miktarda kredi kullandıran bu şirketler, bankalardan çekebileceğiniz kredilerin faiz oranlarından daha yüksek faiz işletirler. Bununla birlikte aylık ödeme gücünün planlı bir şekilde taksitlere yansıması ilerde ortaya çıkabilecek finansal sorunların önüne geçmesi adına oldukça önemlidir.

 

Faktoring şirketleri ile kredi anlaşması yapmak, bankalar ile kredi anlaşması yapmak ile büyük benzerlikler gösterir. Ancak bankalardan farklı olarak Faktoring şirketleri, sizlerden bankalar gibi belge istemez ve kredi notunuza bakmazlar. Faktoring şirketleri, özellikle işletmelere sağlanan krediler için önemli bir mecradır. Her yıl işletmelerin kullanmış olduğu kredilerin %20’si faktoring şirketleri ile sağlanmaktadır. Bununla birlikte Faktoring şirketleri, diğer senetle kredi sunan şirketlere oranla daha fazla kredi kullandırabilmektedir. Her ilde bulunan bu şirketler 100.000 TL’ye kadar kredi imkanı sağlamaktadırlar. Yasal olarak hareket bu şirketlere olan borcun ödenmemesi durumunda ise tıpkı bankalar gibi yasal yollar ile borcun tahsilâtı yapılmaktadır. Kredi Başvuru Formu

 

Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Senetle kredi alırken dikkat edilmesi gerekenlere değinecek olursak;

 

Senetle kredi imkanı için anlaştığınız firma ile aranızda imzalanacak olan sözleşmenin en ince ayrıntısına kadar dikkat edilmesi gerekir. Bununla birlikte tüm belgelerin üzerinde talep edilen kredi miktarı vs. gibi bilgilerin doğru olması önemlidir.

l Sözleşmede yazıla taksit miktarı ve vade süresi ile ilgili bilgiler her iki tarafında elinde bulunacak şekilde iki nüshadan oluşması gerekir. Bu sayede yaşanabilecek her hangi bir problem sonucunda mahkemeye sunulacak bir belgeniz olacaktır. Belgeniz yok ise büyük ihtimal suçlu taraf siz olacaksınız.

l Senetle kredi kullanımının son ödemesinin da yapılması ile birlikte ödemelerin yapıldığını ve borcun kapatıldığını belgeleyen imzalı bir yazının olmasına dikkat etmelisiniz.

Senetle Kredi Mantıklı Mı?

 

Senetle kredi verme olayı her şeyden önce yasal bir durum olarak göze çarpıyor. Ancak senet karşılığı kredi alırken alınan borcun geri ödemesi bankalardan çekilen borcun geri ödemesinde daha fazla olacaktır. Bu nedenle senetle kredi çekmeden önce bankalar ile olan problemin çözülmesini bekleyebilirsiniz. Lakin acil kredi ihtiyacınız var ve bankalardan anında kredi alma imkanınız yok ise, belge gerektirmeden senet karşılığı kredi almak daha mantıklı olabilir.

 

Birçok işletme, hacmini daha da genişletmek için bankalardan kredi çekmek isteyebilir. Ancak işletmelerin geçmiş kredi notunun düşük olması ve güncel durumunun banka tarafından yeterli görülmemesi işletmelerin kredi çekmesinde engel olacaktır. Bu durumda var olan fırsatları değerlendirerek işletmenizi daha da büyütmek için senetle kredi çekmek mantıklı olacaktır

Bir önceki yazımız olan SENETLE KREDİ başlıklı makalemizde borç, kredi ve para hakkında bilgiler verilmektedir.

Senetle Kredi Başvuru Formu Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. Bayram dedi ki:

  20 bin krediye ihtiyacım var

  1. Necdet yılmaz dedi ki:

   Merhabalar kredi kullanmak isyiyorum

 2. Semih dedi ki:

  Nasıl başvuru yapacam

 3. Elif dedi ki:

  Merhaba senetle kredi için başvuru formu istiyorum nasıl olacak..

 4. Başiskele dedi ki:

  Merhaba kredi almak istiyorum Kocaeli başiskele dogantepe de oturuyorum okuyorum çalışıyorum acil 30000 tl ye ihtiyacım var.

 5. Keredi kullanmak istiyorum y ardimci olurmusunuz

 6. Cumali memiş dedi ki:

  10000 ihtiyacım var

 7. Farukcan dedi ki:

  Formu ddutmak istyorum ama başka programlar geliyo karsima

 8. Adil dedi ki:

  Kredi basvuru nasil yapilavak

 9. Kilis dedi ki:

  Nakite ihtiyacım bar acil

 10. Süleyman dedi ki:

  15000bin ihtiyacım var icralığım

 11. Birolsahi dedi ki:

  Nasıl kullanılır nakit lazim

 12. Merve usta dedi ki:

  Ben Merve usta 21 yaşındayım Kocaeli başiskele dogantepede oturuyorum okuyorum modelik yapıyorum 3000 maasım var okul taksitimi ödemek için başvuru yaptım 50. 000 tl paraya ihtiyacım var yardımcı olur musunuz?
  Numaram

 13. İbrahim Tektaş dedi ki:

  Merhaba ben Kayseri de yaşıyorum senetle kredi düşünüyorum 100 Bin TL 60 ay vade seçeneğiniz var ise kredi çekmek istiyorum tel

 14. Kütahya dedi ki:

  Kütahya/Merkez.Hasan Bardak .Özel Sektör çalışanıyım.5000tl krediye ihtiyacım Aylık 750 tl oderim.Tel:

 15. hasan dedi ki:

  kradi çekmek istiyorum senetle 10.000

Başvuru Yap


Yukarı Çık