Senetle Ev Elma – Satan Firmalar

Senetle Ev Alma Satan Firmalar İstanbul Almak İstiyorum Nasıl Alınır Satışı Eşyası Sahibinden Samsun

Herkesin hayalinde kutu gibi, bağımsız pembe panjurlu barınabileceği bir konut vardır. Ülkemiz ve dünyadaki ekonomik dalgalanmalar nedeni ile ev alabilmek giderek zorlaşmaktadır. Artık kira öder gibi ev sahibi olmak çok kolay gibi gözükse de işten çıkarmaların çok olduğu ülkemizde herkes konut kredisi çekmek istemekte fakat nasıl alacağını düşünmektedir. Konut kredisi alabilmek için kişinin gelirinin giderinden fazla olması gerekmektedir. İpotek gösterebileceği bir taşınmaz , mal varlığı , düzenli gelirinin olması gerekmektedir. Herkes konut kredisi alabilir mi ? Evet düzenli geliri olan , geri ödeme gücü ve yeterliliği olan kişiler konut kredisi alabilir. Ancak konut kredisi alabilmek için kişinin kredi notunun yüksek olması, kara liste gibi bankalarla ilgili hiç bir probleminin olmaması gerekmektedir. Bana konut kredisi çıkmıyor diyen kişi yanlış düşünmektedir. Çünkü bankalar sizlere kredi verebilmek için beklemektedir. Ancak konut kredisi alabilmek için kişinin normal yaşamını krediyi öderken zorlanmadan devam ettirebilmesidir. Hiç bir banka ödeme gücü olmayan bir kişiye kredi vermez. Burada aslında müşteri de koruma altına alınmaktadır. Konut kredisi alabilmek için belirli koşulları sağlamak gerekir. En uygun konut kredisini Vakıfbank, Vakıfkatılım, Ziraat Bankası, Halk bankası, İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı kredi Bankası, İng Bank, T Bank , Şeker Bank , Türk Ekonomi Bankası vermektedir. Devlet bankaları konut kredisini daha uygun fiyatlarda vermektedir. Bankalar tüketici ile dost para vermeyi bekleyen finansal kurumlardır. Konut kredisini ancak bankalardan %80 oranında karşılamaktadır. 100.000 TL bir kredinin ancak 80.000 TL sini bankadan kredi olarak alabilirsiniz. Geri kalan tutarı peşin olarak karşılamalısınız. Ekspertiz masrafı, ferdi hayat sigortası, dosya masrafı gibi giderleri de unutmayın. Bunları da bankaya ödemek durumundasınız. Dosya masrafını ödemek istemez iseniz hakem heyetine giderek dosya masrafını geri alabilirsiniz.

Konut Kredisi İçin Kişiden İstenen Evraklar;

Nüfuz Cüzdanı Aslı ve Fotokopisi

Ev Tapusunun aslı ve Fotokopisi

Gelir Belgesi

Maaş yazısı

Bankanın Gerekli Gördüğü Evraklar

Hizmet verdiğimiz illerin listesi; İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Adana, Konya, Gaziantep, Şanlıurfa, Kocaeli, Mersin, Diyarbakır, Hatay, Manisa, Kayseri, Samsun, Balıkesir, Kahramanmaraş, Van, Aydın, Denizli, Sakarya, Tekirdağ, Muğla, Eskişehir, Mardin, Malatya, Trabzon, Erzurum, Ordu, Afyonkarahisar, Sivas, Adıyaman, Zonguldak, Tokat, Elazığ, Kütahya, Batman, Ağrı, Çorum, Çanakkale, Osmaniye, Şırnak, Giresun, Isparta, Yozgat, Muş, Edirne, Aksaray, Kastamonu, Düzce, Uşak, Kırklareli, Niğde, Bitlis, Rize, Amasya, Siirt, Kars, Bolu, Nevşehir, Hakkari, Kırıkkale, Bingöl, Burdur, Karaman, Karabük, Yalova, Kırşehir, Erzincan, Bilecik, Sinop, Iğdır, Bartın, Çankırı, Artvin, Gümüşhane, Kilis, Ardahan, Tunceli, Bayburt.

Sizde hemen başvurun.

Bir önceki yazımız olan Senetle Alışveriş İstanbul başlıklı makalemizde Senet İle Alışveriş Yapılan Yerler, Senetle Alışveriş İstanbul ve Senetle Alışveriş Yapılan Mağazalar hakkında bilgiler verilmektedir.

5 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*