Kredi Notu Sorgulama

Kredi Notu Sorgulama Öğrenme Hesaplama Findeks Risk Raporu Puanı Skoru Ücretsiz

Teknolojinin gelişmesinden beri bankalar tarafından kişiye kredi verilmesinin karar aşamasında başvurulan bilgi havuzudur. Sizin geçmişinizdeki çalışmalar sonucu otomatik olarak findeks bünyesinde oluşan puandır. Buradaki skor sizin için referans olur. Düşük olursa kötü yüksek olursa iyi referans olmaktadır. Banka dışındaki finans firmaları da gerektiği durumlarda size özel sayfadan kontrol eder ve sizi ona göre analiz eder. Sizde kendi kredi notunuzu öğrenmek için findeks sitesine ücretli üye olabilir ve öğrenebilirsiniz. Eğer bankadan yüksek miktarda kredi çekeceksiniz veya bana neden kredi kartı vermiyorlar diye düşünüyorsanız araştırmalara puanınızı öğrenerek başlayabilirsiniz.

Eğer kredi notunuz yüksek ise size daha yüksek vade taksiti sağlanır ve faiz oranları da diğer herkese göre daha düşük verilir. Ve ayrıca onay aşamasında süreç kısalır ve detaylı araştırmaya girmez direkt olarak şubeden kredinizi çekersiniz. Bankalar sizin kredi çektiğiniz zaman düzgün ödeme yapacağınıza buradan emin olmaya çalışır.

Kredi notunu oluşturan etmenler bir çok kola ayrılır. Bunlardan çoğunluğu ödemelerinin son ödeme tarihlerinden önce yapmak ile alakalıdır. Eğer sizin ödemelerinizin gününü geçiriyorsanız ve geç yatırıyorsanız o zaman düşüren sebeplerden birini oluşturmuş olursunuz. Mevcut hesabınızdaki bakiye ve nakit tutarı da önemlidir. Paranız varsa sizi bir adım öne çıkarır ve başka borcunuz var mı buda önemli bir unsurdur. Başka bir kredi çekmişseniz ve ikinci krediyi çekmeye çalışıyorsanız o zaman riskli bir grupta olarak görülürsünüz. Ve daha önce hiç bankalar ile çalışmadıysanız ve geçmişiniz oluşmadıysa buda sizin açınızdan kötüdür. En azından kredi kartı veya ufak ihtiyaç kredileri çekerek notunuzu yükseltebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*