Sponsorlu Reklamlar

Kredi Kartları İnternet Alışverişine Kapatılıyor

4 yıl önce
1.553 kez görüntülendi

Kredi Kartları İnternet Alışverişine Kapatılıyor

Kredi Kartları İnternet Alışverişine Kapatılıyor İnternetten Alışveriş Güvenlimi Online E-ticaret Nasıl Yapılır Ne Zaman Kapanacak

İnternet teknolojisinin gelişmesi ve herkesin sanal alemde takılması ile birlikte güvenlik açıkları da ortaya çıkmaya başladı. Ülkemizde bulunan 176 milyon banka kartı ve kredi kartı kopyalanma ve şifre çalınma tehlikesi ile karşı karşıya. Bu gibi olaylara maruz kalmamak için önemli ipuçları var tabi. Bilinçli olan kişiler genelde sorunsuz şekilde kartlarını kullanıyor ve bir problem yaşamıyor. Ama fazla anlamayan kişiler kartlarından çekim yapılıyor ondan bile haberleri olmuyor. İşte bu gibi olayların önüne geçmek ve internet alışverişinde kartlarını kullanmayanlar için bir önlem almaya karar verdi tüm kartları 17 Ağustos itibari ile online çekimlere kapatacak. Kişiler isterse banka ile iletişime geçerek ve sms atarak kartlarını yine açtırabilecek.

Dolandırıcılık, kart kopyalama, şifre çalınması gibi olayların önüne geçmek için yapılan bu hareketi doğru buluyoruz. Çünkü haberi olmadan kartları online satın almaya açık olan bir çok kişi var. Ve telefon dolandırıcıları arayıp kart bilgilerini istiyor ve onların kartından alışveriş yapıyor işte bu yüzden güzel bir haber değerlendirebiliriz.

Bankalar müşterilerine şimdiden bilgilendirme mesajları atmaya başladı. Eğer bu tarihten sonra kullanmaya devam etmek istiyorsanız onay sms’i göndermeniz gerekiyor. Gönderdikten sonra kullanmaya devam edebilir bu kanundan etkilenmezsiniz. Ayrıca alışveriş yaparken cep telefonunuza gelen onay sms ile alışverişlerinizi tamamlayın orada yazan miktarın sizin satın aldığınız miktar ile aynı olduğundan emin olun.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Başvuru Yap


Yukarı Çık