Sponsorlu Reklamlar

İstanbul’da Senetle Ev Satan Firmalar Yerler

1 yıl önce
279 kez görüntülendi

İstanbul’da Senetle Ev Satan Firmalar Yerler

Ev sahibi olmanın birçok yolu vardır. Türkiye’de genelde kredi ile ev satın alınmaktadır. Ama kredi faizlerinin çok yüksek olması nedeni ile müşteriler artık senetle ev almak için arayışlara başladı. Başta İstanbul olmak üzere, Ankara, İzmir, Bursa ve Adana gibi şehirlerde senetle ev satışları artmaya başladı. Siz de senetle ev almak istiyorum diyorsanız İstanbul’da Senetle ev satanlar tam size uygun kampanyalara yapmaktadır. Elden taksitle ev almanın diğer adı da senetli ev almaktır. Bunun nasıl yapıldığını, koşulların ne olduğunu ve hangi firmaların ne gibi ücretler istediğini kaleme aldık.

ELDEN TAKSİTLE EV SATAN YERLERİN ŞARTLARI

Kredisiz ev almak isteyen kişilerin en büyük karı kesinlikle faiz ödememeleri olacaktır. 10 yıllık kredi faizleri ana paranın %60’ına tekabül etmektedir. Bu da ortalama fiyatı 200 bin TL olan bir ev için fiyatın 320 Bin TL’ye çıkması anlamına gelmektedir.

Bunun yerine elden taksitle, kredisiz, faizsiz senetli ev satın alabilirsiniz. Bunu yapan birçok firma bulunmaktadır. Bu firmalara baktığımızda genelde İstanbul’da bulunmakta olup bunların bazı şartları vardır.

Bu şartların başında, kişilerin %102luk bir peşinat ödemeleridir. Yani peşinatsız elden taksitle ev satın almak isteyenler yine de %10’u kabul etmek durumundadır. Bu evin KDV’siz ücretinden hesaplanacaktır.

Bu oranı peşin elden ya da banka aracılığı ile ödeyen kişiler artık evin her taksitini elden senetle ödeyebilir duruma gelecektir.

İkinci önemli şart ise kişinin gelir belgesine sahip olmasıdır. Gelir belgesiz kredi verilmediği gibi senetle konut da satılmaz. Birçok firma ya da müteahhit gelir belgesiz ev satmak istemez.

Son önemli şart ise evi satın alacak kişinin kredi sicil durumunun iyi olması gerekmektedir. Kredi notu sorgulamasında kişinin ne kadarlık kredi borcu olduğu ve kredilerini aksatıp aksatılmadığı anlaşıldığı için bu koşul da istenmektedir.

BANKA KREDİSİ OLMADAN PEŞİNATSIZ EV SATAN FİRMALAR

Kredisiz ev almak aslında İstanbul’a özgü bir durumdur; Çünkü diğer birçok ilde kredisiz ev satışları henüz başlamadı ve halk da buna oldukça yabancıdır. Ama İstanbul merkezli büyük firmalar ise yıllardır kredisiz ev satmaktadır. Başta Ağaoğlu, Torunlar ve Rönesans gibi büyük müteahhitlik firmaları banka kredisiz, faizsiz elden taksitle ev satışı yapmaya devam etmektedir. Örneğin, Ağaoğlu Maslak Projesi kapmasında binlerce kişiye elden taksitli şekilde ev satmış ve yeni projelerde bunu çok iyi değerlendirmektedir.

Banka kredisiz ev satanlar hakkında ek bilgi.

Şu anda İlçeler bazında ise, Bakırköy, Arnavutköy, Küçük Çekmece, Fatih, Zeytinburnu, Bağcılar, Ümraniye, Esenyurt gibi büyük ilçelerde senetle ev satanlar büyük ve yeni projeler üreterek halka yardımcı olmaya çalışmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Senetle Satılan Ev Alınır mı? başlıklı makalemizde inşaat şirketi, konut fiyatları ve senetle ev hakkında bilgiler verilmektedir.

İstanbul’da Senetle Ev Satan Firmalar Yerler Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

DİKKAT: İsim soy isim, hangi şehirdesiniz, yaşınız kaç, mesleğiniz nedir, medeni durumunuz, aylık geliriniz, bankalarla sorun yaşadınız mı, neden paraya ihtiyacınız var, ne kadara ihtiyacınız var, aylık ne kadar ödeyebilirsiniz, kaç ay vadede ödeyebilirsiniz, iletişim bilgileriniz bunları detaylıca yazmanız çok önemli. Değerlendirilip size dönüş yapılacak.

Başvuru Yap


Yukarı Çık