Sponsorlu Reklamlar

Banka Kredisiz Elden Taksitle Ev Satın Almak

1 yıl önce
287 kez görüntülendi

Banka Kredisiz Elden Taksitle Ev Satın Almak

Ev sahibi olmak isteyenler için birçok ev sahibi olma yöntemi vardır. Her ne kadar Türkiye’de şu anda daha çok kredi ile ev satın alınıyor olsa da bazı ucuz ve uygun yöntemler de vardır. Bunların başında banka kredisiz ev almaktır. Banka kredisiz elden taksitle ev almak için size bunun nasıl yapılabileceğini, hangi koşulları tamamlamanız gerektiğini ve dahası kredisiz ev satanları, firmaları yazacağız. İşte kredi çekmeden ev almanın en güzel yolları…

Konut Kredisi Çekmeden Ev Almak

Konut kredisi çekmeden ev almanın yolları vardır. Birikim yapmak kredisiz ev satın almanın en iyi yolu olmasına rağmen birçok kişi yılar boyunca yüz binlerce TL’yi biriktirememektedir. Birikim olmamasına rağmen faiz ödememek için konut kredisi çekmeden ev satın almak isteyenler için kredisiz ev satın alma yollarını yazıyoruz.

 1. Güvenilir kişiler ile bir araya gelip mini bir kooperatif kurulabilir. Bu kişilerin sayısı 5 kişi de olabilir 50 kişi de olabilir.
 2. Eminecim ya da birevim olsa gibi faizsiz ev almanıza yardımcı olan kurumlar ile çalışabilirsiniz.
 3. Elden borç alabilir ve taksitler halinde geri ödeyebilirsiniz.
 4. Katılım bankalarından faizsiz kredi isteyebilirsiniz.
 5. Müteahhitle anlaşıp temelden eve girip bir miktar parayı peşin ödeyip kalanını da birka. yılda elden ödeyebilirsiniz.
 6. Elinde dairesi kalmış olan inşaatçılar ile anlaşma yapabilir ve hem uygun fiyatlı hem de elden senetle ev satın alabilirsiniz.

Biz bu yolları aşağıda detaylı anlattık. Size uygun lan yöntemi seçip ev sahibi olabilirsiniz.

KREDİ ÇEKMEDEN NASIL EV SATIN ALINIR?

Birçok arkadaşınız, yakınınız ev satın aldı ve siz geç kaldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Eğer siz de ev almaya karar verdiyseniz ve buna bağlı olarak bir bütçe hazırladıysanız o zaman sizin için bazı ev sahibi olma yollarını anlatmanın zamanı geldi demektir. Ev sahibi olmak için izlenebilecek yollar;

 • Kredi ile ev satın almak- En çok kullanılan yöntemdir.
 • Kredisiz ev satın almak
 • Kooperatif ile ev almak
 • Mutluevim gibi yerlere üye olmak
 • İş birliği ile ev sahibi olmak

Bu yöntemler içinde size en uygun olanın ilk 2 yöntem olduğunu düşünüyoruz. Çünkü, birçok kişi uzun yıllar sürecek olan ev kredisinin ödenme sürecinde hiçbir sorun yaşamak istememektedir. Bundan dolayı bankadan kredi çekip düzenli ödeme yaparak kafam rahat olsun diyen birçok kişi vardır.

Ama banka kredisi ile satın alınan evlere ödenen faiz tutarı evin %60’ına denk gelmektedir. Yani 100 bin TL’ye satın alınan ev 10 senelik kredi sonrası 160 bin TL’yi geçmektedir. Bu da maliyetleri çok arttırdığı için kişiler buna alternatif yöntemler geliştirmeye başladı. Bunlardan biri de banka kredisi olmadan elden taksitle ev satın almaktır.

BANKA KREDİSİ OLMADAN EV SAHİBİ OLUN

Başta İstanbul, Ankara, İzmir gibi şehirlerde olmak üzere birçok büyük firma artık kredisiz ev satmaya başladı. Banka konut kredisi faiz oranlarının artması ile birçok kişi ev satın almayı ertelemiş durumdadır. Bunu avantaja çevirmek isteyen firmalar elden taksit yöntemini de tercih etmeye başladı. Özellikle, büyük firmalar artık %10’luk bir ön ödeme ile elden taksitle ev satmaya başladı. Bu yerlerin birçoğu senetle satışlarına devam ederken, bu sistemin en büyük kazananı da tabiki de vatandaşlar olmaktadır. Vatandaşlarımız, faiz ödemeden ev sahibi olmanın avantajını yakalamış oluyorlar. Diğer illerde de benzer uygulamalar devam etmektedir. Müteahhit ile yapılacak anlaşmaya göre kredi çekmeden temelden ev satın almak yöntemi kullanılabilir.

Sistem kısaca şu şekilde işlemektedir; Müteahhit ile yapılacak anlaşmaya göre, evi temelden satın almak için ilk etapta sözleşmeye göre %10’luk bir ödeme yapıyorsunuz. Daha sonraki taksitlerin yükünü hafifletmek için daha fazla da ödeme yapabilirsiniz.

Bu ödeme sonrası ev teslimatı oluncaya kadar ödeme yapmıyorsunuz. Evi teslim aldığınızda ise bu sefer elden taksit dönemi başlıyor. Bu taksitleri elden öderken anlaşmaya bağlı olarak senet de yapabilirsiniz.

Senetle taksitle ev satanlar için bknz

Peşinat ödeme miktarı yapacağınız anlaşmaya bağlı olarak %10’dan %50’ye kadar değişebilmektedir. Burada asıl amaç evin kalan borcunun elden ödenerek kredi çekmeden ev sahibi olmaktır. Bu sayede faiz ödemeden ev sahibi olmak da mümkün olacaktır.

Bir önceki yazımız olan İstanbul’da Senetle Ev Satan Firmalar Yerler başlıklı makalemizde ev, konut ve kredisiz ev hakkında bilgiler verilmektedir.

Banka Kredisiz Elden Taksitle Ev Satın Almak Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

DİKKAT: İsim soy isim, hangi şehirdesiniz, yaşınız kaç, mesleğiniz nedir, medeni durumunuz, aylık geliriniz, bankalarla sorun yaşadınız mı, neden paraya ihtiyacınız var, ne kadara ihtiyacınız var, aylık ne kadar ödeyebilirsiniz, kaç ay vadede ödeyebilirsiniz, iletişim bilgileriniz bunları detaylıca yazmanız çok önemli. Değerlendirilip size dönüş yapılacak.

Başvuru Yap


Yukarı Çık